Ahojte! Som Zuzana

Food stylistka & fotografka. Zbožňujem chutné jedlo a dobrú kávu.

Príbeh tohto food blogu

Ahojte, volám sa Zuzana Torbiková. Pochádzam zo Slovenska. Ako som sa dostala k vareniu? Už od malička som sa zaujímala o varenie, pozorovala mamku pri varení…začala som palacinkami, pretože moji bratia ich zbožňovali tak som bola ,,nútená“ piecť palacinky. 🙂

Pri rozhodovaní kde ísť na strednú školu som si nebola istá ktorým smerom sa mám uberať. Vždy som vedela, že chcem študovať cudzie jazyky, ale netrúfala som si ísť na bilingválne gymnázium, tak som sa rozhodla, že pôjdem na hotelovú akadémiu. A tým sa to začalo…

Ale, ešte som si to neuvedomovala…

Počas štúdia na hotelovej akadémií som spoznala základné techniky varenia, pečenia. Absolvovala som aj výmenný pobyt v Nemecku. V zahraničí sa mi zapáčilo a preto som sa rozhodla, že budem pokračovať v štúdiu cudzích jazykov a začala som študovať prekladateľstvo a tlmočníctvo. Počas prázdnim som neustále navštevovala Nemecko, kde som pracovala v gastrónomíí. Vždy som spájala cudzí jazyk s gastronómiou. Teda mala som to vlastne 2v1. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia na univerzite som sa rozhodla, že idem do Nemecka.

V Nemecku som bola odkázaná sama na seba. Po čase som si našla priateľa a začali sme bývať spolu. Chcela som sa ukázať ako čo najlepšia kuchárka, veď láska ide cez žalúdok…

A tak som objavila vášeň k vareniu. Začala som klasickými slovenskými receptami ako kapustnica, pirohy, halušky a pod. Začalo ma baviť aj pečenie, začalo to vianočným pečivom a potom som skúšala nové a nové recepty. Priateľ mi stále hovoril, že jedlo je naozaj chutné, že si mám urobiť Food Blog. Ja som si netrúfala, ale začala som fotiť jedlá. Nerozumela som ako urobiť poriadnu fotografiu. Postupne som začala kupovať rôzne taniere, misky, dekorácie a začala som fotiť moje výtvory. Zo začiatku to nebolo ono, ani teraz nie sú fotky perfektné, ale neustále sa snažím zdokonalovať.

K receptom:

Moje recepty nie sú špeciálne ani veľmi zložité. Sú to jednoduché recepty obohatené o iné suroviny, staré recepty urobené trošku iným spôsobom a pod. Do jedál vždy dávam srdce a varím ich s radosťou a ochutím ich tak, aby chutili nielen mne, ale aj celej rodine.

Dúfam, že na mojom blogu nájdete to čo hľadáte, že vás trošku inšpirujem, aby varenie/pečenie nebolo iba nutnosťou, ale aby ste to robili s láskou a chuťou :-*

S láskou,

Zuzi

Často pýtané otázky?

Fotoaparát: Canon EOS R6 Mark II
Objektív: Canon RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM
Úprava fotiek/videí: Lightroom/CapCut
Mobil: Xiaomi 11T PRO

Pravdupovediac, byť food bloggerom nie je v dnešnej dobe veľmi jednoduché. Je strašne veľa bloggerov a preto je veľmi ťažké sa presadiť. Ale ak ťa to naozaj baví, tak určite s tým začni. Ale nedávaj výpoveď v práci! Rob to ako hobby a časom uvidíš či ťa to napĺňa a či je to to pravé pre teba. Neváhaj a vyskúšaj!

Najdôležitejšie je svetlo, najlepšie sa fotí pri dennom svetle. Dajú sa kúpiť aj špeciálne svetlá. Dôležitá je kompozícia, farby musia spolu ladiť, rôzne taniere, príbory a pod.

„Varenie je ako láska. Človek by sa mu mal plne venovať, alebo sa do neho vôbec nepúšťať.“

Miroslav Horníček

Ďakujem za prečítanie

  1. Ďakujem, že ste si tento článok prečítali. Takáto bola moja cesta k vareniu a food blogu. Je to niečo, čo ma napĺňa a chcela  by som sa tomu plnohodnotne venovať.

Takže ak Vás nejaký recept zaujal, kľudne ho vyskúšajte, v prípade otázok ma neváhajte kontaktovať. Vždy rada pomôžem. A ak ste recept vyskúšali, tak pridajte komentár alebo like. Veľmi ma to poteší. 

Máte nejaké otázky ohľadom receptov? Chcete spolupracovať? Tak neváhajte a kontaktujte ma!

Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close