Bircher müsli 

230

Bircher müsli: Zdravé raňajky, ktoré vám dodajú energiu na celý deň!

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa a správny výber môže mať zásadný vplyv na náš výkon a energiu počas celého dňa. Ak hľadáte zdravú a vyváženú variantu pre raňajky, bircher müsli je presne to, čo hľadáte. Tieto klasické švajčiarske raňajky sú plné zdravia a energie, a to vďaka výživným ingredienciám, ako sú ovsené vločky, jablká, orechy a mliečne výrobky.

Bircher müsli sú možno tradičné, ale určite nie nudné raňajky. Môžete ju prispôsobiť svojim chutiam a preferenciám. Pridaním ovocia, ako sú bobule alebo hrozienka, a posypať ju slnečnicovými semienkami alebo orechmi. S týmito lahodnými raňajkami budete mať dostatok energie na celý deň.

Začnite svoje ráno zdravým a plnohodnotným jedlom, ktoré vám dodá energiu. Vyskúšajte bircher müsli a objavte nový chuťový zážitok, ktorý vám prinesú všetko, čo potrebujete na maximálny výkon počas dňa.

Čo je to bircher müsli?

Bircher müsli sú tradičné švajčiarske raňajky, ktoré boli vytvorené Dr. Maximiliánom Bircher-Bennerom. Tieto jednoduché a výživné raňajky sú založené na ovsených vločkách namočených v jogurte, ktoré sa potom miešajú s čerstvým jablkom, orechmi a ďalšími prísadami. Výsledkom sú krémové a chutné raňajky plné vitamínov, minerálov a vlákniny.

Výživové výhody bircher müsli

Bircher müsli je vynikajúcim zdrojom živín a energie pre váš organizmus. Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu, ktorá podporuje zdravú tráviacu sústavu a zlepšuje pocit sýtosti. Jablká sú plné vitamínov a antioxidantov, ktoré posilňujú imunitný systém a chránia organizmus pred voľnými radikálmi. Orechy pridávajú do bircher müsli zdravé tuky a bielkoviny, ktoré sú dôležité pre budovanie svalovej hmoty a udržanie energie počas dňa. Mliečne výrobky prispievajú k dostatočnému príjmu vápnika a vitamínu D, čo je dôležité pre zdravie kostí.

Bircher müsli

Ako pripraviť bircher müsli?

Pripraviť bircher müsli je veľmi jednoduché. Začnite ovocím a jablká nastrúhajte na jemno. Potom zmiešajte ovsené vločky s jogurtom a nechajte ich v chladničke zmäknúť. Po niekoľkých hodinách pridajte nastrúhané jablko, orechy a prípadne ďalšie ingrediencie podľa vašej chuti. Premiešajte a poriadne nasajte všetky chute. Bircher müsli podávajte vychladené a môžete ho ešte ozdobiť čerstvým ovocím alebo posypať ovsenými vločkami, orieškami a pod.

Varianty bircher müsli

Bircher müsli je výborným základom, ktorý môžete prispôsobiť vašej chuti. Môžete pridať rôzne druhy ovocia, ako sú jahody, maliny, banány, mango alebo hrozienka. Pre veľké množstvo energie môžete pridať semienka chia alebo ľanové semienka. Ak preferujete sladšiu chuť, môžete pridať med alebo javorový sirup. Experimentujte s rôznymi variantami a objavte svoju vlastnú obľúbenú kombináciu.

bircher müsli

Tipy na prípravu dokonalého bircher müsli

Aby ste dosiahli dokonalú konzistenciu a chuť bircher müsli, môžete vyskúšať tieto tipy:

1. Nechajte ovsené vločky dostatočne zmäknúť v chladničke. Ideálne je nechať ich aspoň niekoľko hodín, alebo ešte lepšie cez noc. Tým sa dosiahne, že vločky sa naplnia tekutinou a budú mať krémovú textúru.

2. Použite čerstvé a kvalitné ingrediencie. Jablká by mali byť šťavnaté a sladké, orechy čerstvé a jogurt čerstvý a plný chuti. Kvalitné suroviny prinesú lepší výsledok.

3. Nebojte sa experimentovať. Bircher müsli je flexibilným receptom, ktorý môžete prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám. Skúste rôzne kombinácie ovocia, semienok a orechov a objavte svoju vlastnú obľúbenú verziu.

Bircher müsli ako raňajky na chudnutie

Ak sa snažíte schudnúť, bircher müsli je výbornou voľbou na raňajky. Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu, ktorá zvyšuje pocit sýtosti a pomáha regulovať chuť do jedla. Jablká sú nízkokalorické a plné vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité pre udržanie zdravia počas redukčného procesu. Orechy pridávajú do bircher müsli zdravé tuky a bielkoviny, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu organizmu. Celkovo je bircher müsli vynikajúcou voľbou pre zdravé a vyvážené raňajky počas chudnutia.

Birche müsli ako predtréningové raňajky

Bircher müsli je tiež skvelou voľbou ako raňajky pred tréningom. Ovsené vločky sú bohaté na sacharidy, ktoré sú dôležité pre dodávanie energie počas fyzickej aktivity. Jablká dodávajú tiež energiu v podobe rýchlo stráviteľných cukrov. Orechy pridávajú zdravé tuky a bielkoviny, ktoré sú dôležité pre regeneráciu a budovanie svalovej hmoty. Bircher müsli sú ideálnymi raňajkami pred tréningom, ktoré vám dodajú potrebnú energiu na efektívny výkon.

Bircher müsli

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa a správny výber môže mať zásadný vplyv na náš výkon a energiu počas celého dňa.
porcie: 4 porcie
ČAS Prípravy: 10 minutes
celkový čas: 40 minutes

Suroviny:

 • 250 g bieleho/vanilkového jogurtu
 • 100 ml šľahačkovej smotany
 • 2 čl vanilkovej pasty
 • 1 jablko
 • 1 ½ čl škorice
 • 1 čl medu
 • 100 g Bircher müsli
 • ovocie na ozdobenie
 • plátky mandlí na ozdobenie

Postup:

 • Müsli nasypeme do misky. Pridáme jogurt, med, škoricu, vanilkový cukor.
 • Postupne pridávame šľahačkovú smotanu, kým je müsli krásne krémové. Pridáme najemno nastrúhané jablko, ale bez šťavy.
 • Dáme odstáť nech müsli zmäkne, kľudne aj cez noc.
 • Pred podávaním ozdobíme ovocím, orieškami, semienkami.
 • Dobrú chuť!

Bircher müsli je vynikajúcou voľbou pre zdravé a vyvážené raňajky, ktoré vám dodajú energiu na celý deň. Tieto tradičné švajčiarske raňajky sú plné zdravých a výživných ingrediencií, ako sú ovsené vločky, jablká, orechy a mliečne výrobky. Môžete ju prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám a experimentovať s rôznymi variantami. Bircher müsli je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú schudnúť alebo hľadajú energiu pred tréningom. Vyskúšajte bircher müsli a začnite svoje ráno plné vitality a energie.

Podobné recepty...

jahodové lievance
miešané vajíčka
pistáciové vafle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close