Haloweensky čokoládový koláč

192

Halloweenová lákavosť: Ako pripraviť dokonalý čokoládový koláč na strašidelné oslavy

Halloween je už za rohom, a to znamená, že je čas dopriať si nejaké strašidelné dobroty! Ak chcete na svojich hostí zapôsobiť lákavo chutným dezertom, nehľadajte nič iné ako dokonalý čokoládový koláč. Táto lahodná pochúťka je nielen miláčikom davu, ale aj povinnou výbavou každej halloweenskej oslavy.

Vďaka svojim vláčne bohatej čokoládovej chuti, určite uspokojí aj tie najnáročnejšie mlsné jazýčky. Či už organizujete strašidelnú párty v dome alebo malé stretnutie s priateľmi, tento čokoládový koláč bude vrcholom večera. Ponorte sa do strašidelnej dobroty z horkej čokolády, poliatej krémovou polevou, z ktorej vaše chuťové poháriky budú kričať od radosti.

Príprava dokonalého čokoládového koláča je naozaj veľmi jednoduchá. Ponorme sa do hriešne chutného sveta dokonalého čokoládového koláča!

halloween

Úvod do Halloweenu a tradície strašidelných osláv

Halloween je jedným z najobľúbenejších sviatkov, ktorý sa oslavuje po celom svete. Je to čas, keď sa môžeme obliekať do strašidelných kostýmov, zdobiť domy a vrátiť sa do detstva, keď sme chodili od domu k domu a žiadali sladkosti. Tento sviatok je spájaný so strašidelnými a zábavnými aktivitami, a preto je ideálnym časom na vytvorenie dokonalého čokoládového koláča pre vašu Halloweenovú oslavu.

Čokoládový koláč na Halloween

Čokoládový koláč je jeden z najobľúbenejších dezertov, a to nielen pre dospelých, ale aj pre deti. V kombinácii s Halloween-ovou tematikou a strašidelnou výzdobou sa čokoládový koláč stáva ideálnym dezertom pre túto príležitosť. Jeho bohatá a vláčna konzistencia spolu s lahodnou chuťou čokolády urobí z každého kúsku výnimočný zážitok. 

halloweensky koláč

Zdobenie čokoládovej torty pre strašidelný halloweenský nádych

Okrem chutného základu je výzdoba čokoládového koláča kľúčovým prvkom, ktorý mu dodáva ten správny Halloweenový dotyk. Existuje veľa spôsobov, ako vytvoriť strašidelnú a zábavnú výzdobu pre váš čokoládový koláč. Môžete si vyskúšať napríklad vytvorenie pavúka z čokolády, strašidelného motýľa alebo kostlivca. Môžete tiež použiť jedlé farby a ozdoby na ozdobenie vrchnej vrstvy koláča. Alebo sa inšpirujte mojím koláčom a pripravte si pavučinu z marshmallow cukríkov. Kúpte nejaké cukríky v tvare pavúkov a hotovo. Fantázii sa medze nekladú!

Strašidelné návrhy na servírovanie a nápady na prezentáciu

Pri servírovaní čokoládového koláča na Halloween môžete byť kreatívni a vytvoriť strašidelné prostredie. Môžete použiť temné farby a dekorácie, aby ste vytvorili atmosféru strachu. Prezentácia je tiež dôležitá – môžete použiť rôzne druhy tanierov a pohárov, aby ste vytvorili zaujímavé a unikátne aranžmá. Okrem toho môžete použiť strašidelné ozdoby ako pavúky, netopiere alebo čarovné klobúky na ozdobenie.

Priprava dokonalého čokoládového koláča na Halloween môže byť zábavným a kreatívnym procesom. S správnym receptom, výzdobou a prezentáciou môžete vytvoriť dezert, ktorý všetkých očarí. Nezabudnite sa pustiť do tejto dobrodružnej výzvy, pripraviť si svoje obľúbené čokoládové koláča a potešiť sa jeho lahodnej chuti. Vaši hostia budú určite nadšení a Halloweenová oslava sa stane jedinečnou. Takže sa pustite do pečenia a vytvorte si svoj vlastný dokonalý čokoládový koláč pre strašidelnú oslavu Halloween-u!

Halloweensky čokoládový koláč

porcie: 8 porcií
ČAS Prípravy: 10 minutes
čas varenia: 30 minutes
celkový čas: 40 minutes

Suroviny:

Cesto:

 • 250 g masla
 • 150 g cukru
 • 3 vajíčka
 • 150 g hladkej múky
 • ½ bal. prášku do pečiva
 • 1 PL kakaa
 • 150 g tmavej čokolády 64%

Čokoládová ganáž:

 • 250 ml šľahačkovej smotany
 • 200 g tmavej čokolády 64%

Na dekoráciu:

 • marshmallow cukríky
 • piškóty
 • oreo keksy

Postup:

 • Vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu s 100g masla. Vyšľaháme maslo s cukrom, postupne pridávame vajíčka.
 • Pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva, kakaom. Nakoniec pridáme vychladenú čokoládovú zmes.
 • Formu na koláč vystriekame sprejom na pečenie a nalejeme doň cesto. Pečieme v rúre vyhriatej na 180°C asi 30 min. Necháme vychladnúť.
 • Medzitým si pripravíme ganáž. Zohrejeme šľahačku, ale nevaríme! Čokoládu nalámeme na kocky a prelejeme cez ňu zohriatu šľahačkovú smotanu. Dobre premiešame, kým sa to celé nespojí.
 • Koláč prelejeme ganážou. Oreo keksy rozdelíme od seba, krém vyberieme a keksíky vložíme do vrecúška a pobúchame po nich, aby sa rozdrvili. Rozdrvené keksíky posypeme na koláč, pridáme piškóty.
 • Urobíme si marshmallow pavučinu. Do rozohriatej panvice vložíme marshmallow a točíme ich, aby sa roztopili. Potom už len prstami ponaťahujeme a dáme okolo koláča a podávame!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close