Granolové hniezda

37

Kreatívne granolové hniezda, ktoré vás dostanú

Zo žiadneho raňajkového dezertu sa nemusíte cítiť vinní. Najmä keď môžete ochutnať kreatívne granolové hniezda plné zdravých a chutných ingrediencií. Tieto hniezka vás dostanú! Sú jednoduché a zábavné na prípravu, a zároveň vyzerajú úžasne na každom tanieri. Čo viac si môžete priať?

Granola hniezda sú skvelou alternatívou k bežným raňajkám, ktoré vám dodajú energiu na začiatok dňa. Môžete ich prispôsobiť svojim preferenciám pridávaním svojich obľúbených orechov, sušeného ovocia alebo čokolády. Vaše raňajky budú vyzerať fantasticky…

Zdravotné výhody granoly ako raňajky

Granola je kombinácia ovsených vločiek, sušeného ovocia, orechov a sladidiel, ktorá vytvára energeticky bohatý a výživný pokrm. Táto jednoduchá a zdravá potravina je ideálna na raňajky, aby ste získali potrebnú dávku energie a živín na začiatok dňa.

Granola obsahuje vlákninu, ktorá pomáha udržiavať zdravé trávenie  a reguluje hladinu cukru v krvi. Je bohatá na antioxidanty, ktoré chránia telo pred voľnými radikálmi a pomáhajú posilňovať imunitný systém. Ovsené vločky a orechy v granole sú zdrojom zdravých tukov, ktoré podporujú zdravie srdca a mozgu.

Mnohé typy granoly sú tiež bohaté na bielkoviny, ktoré sú nevyhnutné pre rast a obnovu tkanív v tele. Táto kombinácia živín robí granolu vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí chcú mať zdravé a vyvážené raňajky.

granola nester

Výhody zahrnutia kreatívnych granolových hniezd do vášho jedálnička

Okrem zdravotných výhod granoly, kreatívne granolové hniezda majú mnoho ďalších výhod pre vašu stravu. Tieto hniezda vám umožňujú prispôsobiť svoje raňajky podľa svojich preferencií a chuťových potrieb. Môžete si vybrať z rôznych variantov granolových hniezd, ktoré dodajú vašim raňajkám nový a zaujímavý rozmer.

Kreatívne granolové hniezda sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť váš príjem vlákniny, bielkovín a zdravých tukov. Môžete pridať sušené ovocie, ako sú brusnice alebo marhule, ktoré poskytujú prírodnú sladkosť a množstvo vitamínov a minerálov. Orechy, ako mandle alebo lieskové orechy, dodávajú hniezdam bohatú chuť a zdravé tuky.

Ak máte radi sladké raňajky, môžete pridať do granolových hniezd kúsok čokolády alebo čokoládové lupienky. Tento sladký prírastok pridáva do raňajok nádhernú chuť a robí z nich zábavný dezert na raňajky.

Kreatívne granolové hniezda pre deti

Nie je dôležité, či ste členom bronzového, strieborného alebo zlatého tímu, granolové hniezda patria do každej kuchyne. Takže dajte svojim raňajkám rýchlu zmenu, aby vám poskytli energetický štart, ktorý potrebujete. Nezabudnite svoj deň rozbehnúť na jednej nohe s týmito kreatívnymi granolovými hniezdami!

Granolové hniezda sú nielen chutné a zdravé, ale aj vynikajúcou možnosťou pre deti. Môžete ich zapojiť do svojho raňajkového rituálu a urobiť z raňajok zábavnú aktivitu. Deti budú nadšené, keď si budú môcť vytvoriť vlastné granolové hniezda a zdobiť ich podľa svojich predstáv.

Existuje mnoho spôsobov, ako deti zaujať a zapojiť do prípravy granolových hniezd. Môžete im ponúknuť rôzne druhy granolových zmesí a nechať ich vybrať si svoje obľúbené prísady. Môžete použiť farebné ovocné plátky, čokoládové guľky alebo farebné cukríky na ozdobenie hniezd. Deti budú mať radosť z tvorby a zároveň sa naučia o zdravom stravovaní.

Ak chcete, aby bolo zapojenie detí do prípravy granolových hniezd ešte zábavnejšie, môžete s nimi vytvoriť súťaž. Každé dieťa dostane rovnaké množstvo ingrediencií a bude mať za úlohu vytvoriť čo najkreatívnejšie granolové hniezdo. Môžete ich oceniť malými cenami alebo vytlačiť ich fotografie a zavesiť ich na chladničku. Deti budú mať radosť z tejto aktivity a bude to pre nich zároveň aj vzdelávajúce.

easter granola nests

Kreatívne spôsoby, ako zapojiť granolové hniezda do vášho každodenného režimu

Granola je vynikajúcim zdrojom energie a výživy a je skvelou voľbou nielen pre raňajky, ale aj pre malé občerstvenie počas dňa. Existuje mnoho kreatívnych spôsobov, ako zapojiť granolové hniezda do vášho každodenného režimu a urobiť si z nich chutné a zdravé občerstvenie.

Jedným zo spôsobov je príprava granolových tyčiniek. Môžete použiť rovnakú granolovú zmes ako na hniezda a vytvarovať ju do tyčiniek. Tyčinky môžete zabaliť do papieru a mať ich pripravené ako zdravú alternatívu k sladkým občerstveniam. Môžete ich mať vo svojej taške, v kancelárii alebo dokonca ako rýchly a zdravý dezert po jedle.

Ďalším kreatívnym spôsobom, ako zapojiť granolové hniezda do vášho každodenného režimu, je príprava granolových smoothies. Môžete pridať do mixéra granolovú zmes spolu s ovocím, jogurtom a mliekom a vytvoriť si zdravý a chutný smoothie. Môžete ho vypiť ako ranný štart alebo ako občerstvenie počas dňa. Granola pridá do smoothie chuť a textúru a zároveň poskytne dávku energie.

Ak preferujete teplé jedlá, môžete si pripraviť granolovú kašu. Varte ovsené vločky podľa návodu a do hotovej kaše pridajte granolovú zmes. Môžete pridať aj čerstvé ovocie alebo med na dochutenie. Táto kaša je zdravým a nasýtiacim jedlom, ktoré vás bude držať energizovaným počas celého rána.

granolové hniezda

Tipy na ozdobovanie a servírovanie kreatívnych granolových hniezd

Keď pripravujete kreatívne granolové hniezda, je dôležité aj ich ozdobenie a servírovanie. Správne ozdobené hniezda budú vyzerať nádherne a budú pôsobiť ako skvelá súčasť vášho raňajkového stola. Tu sú niektoré tipy, ako zdobiť a servírovať kreatívne granolové hniezda:

 1. Farebné ovocie: Použite rôzne druhy farebného ovocia, ako sú jahody, maliny, banány alebo ananás, na ozdobenie hniezd. Farebné ovocie pridá do hniezd žiarivé farby a bude pôsobiť veľmi lákavo.
 2. Jogurtová poleva: Pomocou jogurtu môžete vytvoriť polevu na ozdobenie hniezd. Stačí zmiešať jogurt s trochou medu alebo javorovým sirupom a poleva je hotová. Môžete ju použiť na ozdobenie hniezd, vytvoriť vzory alebo písať mená.
 3. Drobivá čokoláda: Ak máte radi čokoládu, môžete na hniezda pridať drobivú čokoládu. Môžete ju pokrájať na malé kúsky a posypať ju po hniezdach. Drobivá čokoláda pridá do hniezd textúru a chuťový zážitok.
 4. Farebné cukríky: Pre deti je veľmi lákavé ozdobovať granolové hniezda farebnými cukríkmi. Môžete použiť cukríky rôznych tvarov a farieb na vytvorenie zaujímavých vzorov a dizajnov na hniezdach.

Keď sú granolové hniezda správne ozdobené, môžete ich servírovať na krásne navrhnutých tanieroch alebo misách. Môžete pridať aj kvetinové ozdoby alebo farebné servítky, aby ste vytvorili pôsobivý a kreatívny raňajkový stôl.

Granolové hniezda

porcie: 7 ks
ČAS Prípravy: 20 minutes
čas varenia: 2 minutes
celkový čas: 2 hours 22 minutes

Suroviny:

 • 200 g granola
 • 100 g nátierka BIG BOY kokos s bielou čokoládou zero
 • 40 g Grizly kokosové mandle
 • 40 g Grizly mandle v bielej čokoláde
 • 20 g NATU kokos plátky
 • 100 g HIGH PROTEIN puding

Postup:

 • Granolu nasypeme do misky, pridáme nátierku a premiešame, kým sa masa nespojí.
 • Do formy na muffiny vložíme košíčky, do ktorých vložíme granolu. Prstami postláčame po bokoch, aj aj spodok, aby sme vytvorili tvar hniezda. Vložíme do chladničky aspoň na 2 hod.
 • Medzitým si pripravíme kokosové chipsy. Do rozohriatej panvice nasypeme chipsy a na sucho ich opražíme do zlatista...
 • Následne vyberieme hniezda z košíka a pridáme proteinový puding alebo biely jogurt.
 • Posypeme kokosovými chipsami a ozdobíme mandľami, aby to vyzeralo ako hniezda plné vajíčok.
Kalórie: 300kcal

Nutrition

Calories: 300kcal | Carbohydrates: 24.6g | Protein: 6.1g | Fat: 19.1g | Saturated Fat: 13.9g | Fiber: 4g | Sugar: 12.5g

Záver: Stavajte na kreativite v receptoch s granolou

Granola je vynikajúcou voľbou pre zdravé a chutné raňajky a občerstvenie. Kreatívne granolové hniezda sú nielen jednoduché a zábavné na prípravu, ale aj skvelo vyzerajú na tanieri. Nezáleží na tom, či ich pripravujete pre špeciálnu príležitosť alebo pre deti, granolové hniezda sú vždy ideálnou voľbou.

Nechajte svoju kreativitu rozvíjať sa aj v iných receptoch s granolou. Môžete si vytvoriť granolové tyčinky, smoothie alebo kašu. Pridajte do granolových hniezd svoje obľúbené prísady a vytvorte si raňajky plné energie.

Takže neváhajte a začnite experimentovať s granolou a vytvárať kreatívne granolové hniezda.

Podobné recepty...

granola
acai bowl
zdravé muffiny s čučoriedkami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close