Silvestrovský drink

233

Najlepší a najjednoduchší nápoj na Silvestra: Skvelý recept na to, aby ste privítali Nový rok s vkusom!

Blíži sa Silvester a je čas priví­tať nový rok veľkolepo! Čo by mohlo byť lepšie ako slávnostne privítať nový rok s nejakým skvelým nápojom v ruke? Ak hľadáte inšpiráciu na jednoduchý nápoj  na Silvestra, ste na správnom mieste! V tomto článku vám predstavím skvelý recept na nápoj, ktorý dodá vašej oslave extra flair.

Od klasických kokteilov až po šampanské kokteily s twistom, tu nájdete veľa možností pre každého. Môžete si vychutnať exotické drinky s ovocnou príchuťou alebo vyskúšať nové kombinácie chutí, ktoré vás dostanú do správnej nálady na príchod nového roku.

Tak čo čakáte? Ochuťte si Silvester týmito úžasnými nápojmi a privítajte nový rok v štýle!

Prečo sú silvestrovské nápoje dôležité?

Nápoje majú na oslavách Silvestra špeciálne miesto. Sú súčasťou tradícií a symbolizujú príchod nového roka. Výber správnych nápojov pre vašu oslavu môže pridať zábavu a eleganciu a zároveň vytvárať atmosféru, ktorá vás dostane do pravej nálady na oslavu.

Nápoje majú schopnosť spájať ľudí a vytvárať príjemné spomienky. Silvestrovské drinky nám umožňujú vytvoriť si svoje vlastné tradície a prispôsobiť ich svojim osobným preferenciám. Preto je dôležité vybrať nápoje, ktoré vám a vašim hosťom najviac vyhovujú a pridajú vašej oslave jedinečný dotyk.

Nepodceňujte výber správnych nápojov pre svoju oslavu Silvestra. Dokonale zladené koktaily alebo iné špeciálne nápoje môžu rozhodnúť o tom, ako vaši hostia budú oslavovať a aké dojmy si odnesú z vašej oslavy. Preto sa nebojte experimentovať a vybrať nápoje, ktoré prinesú zábavu a štýl na vašu  oslavu.

silvester getränk

Obľúbené tradície silvestrovských nápojov

Silvester je časom, keď sa mnohé rodiny a priateľské skupiny zhromažďujú a oslavujú príchod nového roka. S tým sú spojené aj rôzne tradície, ktoré súvisia s nápojmi. Tu sú niektoré z najpopulárnejších tradícií nápojov na Silvestra:

 1. Šampanské – Šampanské je tradičný nápoj na oslavu nového roka. Je zvykom, že hostiteľ pripíja šampanským, ktorý symbolizuje príchod nového roka a praje zdravie, šťastie a úspech v nasledujúcom roku. Tento prípitok je sprevádzaný výkrikom „Na zdravie!“ a spoločným nazdravím.
 2. Koktaily s ovocím – Ovocné koktaily sú populárnou voľbou na Silvestra. Exotické ovocie symbolizuje radosť, hojnosť a nové začiatky. Krásne farebné koktaily s ovocím sú neodolateľné a pridávajú oslave šmrnc. Môžete experimentovať s rôznymi druhmi ovocia a pridať do nich neobvyklé prísady, ako sú bylinky alebo koreniny, pre jedinečný zážitok.
 3. Koktaily so šumivým vínom – Koktaily so šumivým vínom sú ďalšou obľúbenou voľbou na Silvestra. Šumivé víno má slávnostný charakter a pridáva oslave eleganciu. Môžete vytvoriť jednoduché koktaily so šumivým vínom pridaním ovocných sirupov, bobúľ alebo čerstvého ovocia pre výnimočnú chuť.

Základné zložky silvestrovských nápojov

Ak chcete pripraviť skvelé nápoje na Silvestra, je dôležité poznať základné ingrediencie, ktoré budete potrebovať. Tu sú niektoré z najbežnejších ingrediencií, ktoré sa používajú na prípravu oslavných nápojov:

 1. Šampanské – Šampanské je klasickým nápojom na Silvestra. Je to vybrané víno, ktoré sa vyrába v špeciálnych podmienkach. Má jemnú bublinkovú chuť a je ideálne na prípitky ado koktailov.
 2. Vodka – Vodka je jednou z najobľúbenejších tvrdých alkoholických nápojov, ktoré sa používajú na prípravu koktailov. Je to silný alkohol, ktorý sa dobre mieša s inými ingredienciami a pridáva koktailom silnú chuť.
 3. Ovocné sirupy – Ovocné sirupy sú vynikajúcim spôsobom, ako pridať do nápojov sladkú chuť a farebné odtiene. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ovocia a experimentovať s kombináciami, aby ste vytvorili jedinečné nápoje.
 4. Bylinky a korenie – Bylinky a korenie sú skvelým spôsobom, ako pridať do nápojov zaujímavé chuťové kombinácie. Môžete použiť čerstvé bylinky, ako je mäta, bazalka alebo rozmarín, alebo korenie, ako je škorica alebo zázvor, pre výnimočné chute.
 5. Čerstvé ovocie – Čerstvé ovocie je skvelým spôsobom, ako pridať do nápojov prírodnú sladkosť a sviežosť. Môžete použiť sezónne ovocie, ako sú jahody, maliny alebo citrusové plody, pre výnimočnú chuť.
new years eve drink

Klasické recepty na silvestrovské nápoje

Ak sa vám páčia tradičné koktaily, tu sú niektoré klasické recepty, ktoré si môžete vyskúšať na Silvestra:

 • Martini – Martini je ikonický koktail, ktorý je známy svojou eleganciou a zložitou chuťou. Jednoduchý recept na Martini zahŕňa zmes ginu a suchého vermutu, ktorá sa mieša s ľadom a dochutí olivou alebo citrónovou kôrou.
 • Mojito – Mojito je osviežujúci koktail s kombináciou mäty, cukru, citrónovej šťavy, minerálky a bieleho rumu. Tento koktail je populárny pre svoju sviežu a sladkú chuť a je ideálny na oslavy v letných mesiacoch.
 • Cosmopolitan – Cosmopolitan je populárny koktail, ktorý je známy svojou jemnou sladkou a kyslou chuťou. Zmiešajte vodku, Triple Sec, čerstvú citrónovú šťavu a brusnicový džús s ľadom, pretrepte a podávajte.

Kreatívne a jedinečné recepty na silvestrovské nápoje

Ak sa chcete potešiť niečím novým a neobvyklým, tu sú niektoré kreatívne a jedinečné recepty na nápoje, ktoré môžete vyskúšať na Silvestra:

 1. Poháre s jahodami a šampanským – Pre výnimočnú prezentáciu a chuť si pripravte poháre s jahodami a šampanským. Vezmite čerstvé jahody a vytvorte malé otvory na ich vrchole. Potom ich vložte na okraje pohárov a nalejte do každého pohára šampanské. Tento nápoj je nielen chutný, ale aj nádherný na pohľad.
 2. Koktaily s rôznymi vrstvami – Vytvorte koktaily s rôznymi vrstvami, ktoré budú vyzerať ako umelecké diela. Môžete použiť rôzne farby a hustoty nápojov na vytvorenie vrstiev. Pre lepší efekt použite zadnú stranu lyžičky a opatrne nalejte ďalší nápoj na vrchol predchádzajúceho.
 3. Koktaily s jemným dymom – Pre výnimočný zážitok pripravte koktaily s jemným dymom. Môžete použiť zvláštne ingrediencie, ako je suchý ľad alebo koreniny, ktoré budú vytvárať dymový efekt. Tento efekt pridáva oslave mystéria a originalitu.
winter drink

Návrhy na servírovanie silvestrovských nápojov

Pri servírovaní a ozdobovaní kokteilov na Silvester je dôležité, aby ste si dali záležať na každom detaile. Tu je niekoľko tipov, ako spraviť z vášho koktailu skutočnú lahôdku.

 1. Používajte vhodné poháre – Pre rôzne druhy kokteilov existujú špeciálne poháre, ktoré zdôraznia chuť a vôňu nápoja. Napríklad pre šampanské koktaily používajte šampanské poháre, ktoré majú dlhú nohu a úzke telo, aby sa zachovali bublinky. Pre koktaily s ľadom a ovocím, použite väčšie poháre s širokým otvorom, aby ste mohli nápoj ľahko miešať a ozdobiť.
 2. Ozdobte koktaily ovocím a bylinkami – Pre viac farebnosti a lahodnosti pridajte do koktailu kúsky čerstvého ovocia, ako sú maliny, jahody, brusnice alebo ananás. Môžete tiež pridať lístky mäty, bazalky alebo iných byliniek, ktoré dodajú koktailu príjemnú vôňu a chuť.
 3. Použite ľadové formy s rôznymi tvarmi – Pre zaujímavú prezentáciu použite ľadové formy s rôznymi tvarmi, ako sú hviezdy, srdcia alebo ovocie. Tieto ľady dodajú vášmu koktailu jedinečný vzhľad a oživia jeho prezentáciu.

Silvestrovský drink

ČAS Prípravy: 5 minutes
celkový čas: 2 hours 5 minutes

Suroviny:

Na nápoj:

 • ružové šampanské alebo prosecco
 • brusnicový džús (ak chcete)
 • rozmarín
 • brusnice
 • kokos
 • med

Na ľadové kocky:

 • brusnicový džús
 • brusnice
 • rozmarín

Postup:

 • Deň dopredu si pripravíme ľadové kocky. Do nádoby na ľad, poukladáme brusnice a rozmarín. Zalejeme brusnicovým džúsom a necháme zamrznúť.
 • Nasledujúci deň namočíme okraje pohára do medu alebo sirupu a potom namočíme do kokosu. Takto vytvoríme vianočný efekt.
 • Následne vložíme ľadové kocky do pohára a zalejeme šampanským alebo proseccom. Kto má rád sladší nápoj, kľudne pridajte trochu brusnicové džúsu alebo trochu sirupu.
 • Pridáme brusnice a ozdobíme rozmarínom a podávame!

Záver: Na zdravie a na nezabudnuteľný Silvester!

Ak chcete mať na Silvestra v skutočnosti zaujímavý zážitok, je dôležité správne párovať nápoje s jedlom. Tu je niekoľko návrhov na párovanie nápojov na Silvestra, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalé chuťové kombinácie.

 • Šampanské a ústredné jedlo – Keď podávate šampanské ako aperitív, mali by ste sa vyhnúť príliš silným jedlám, ktoré by mohli zastrieť jemné chute šampanského. Skúste podávať ľahké jedlá, ako sú syrové plátky, krevety alebo lahodné jednohubky.
 • Koktaily s morskými plodmi – Ak plánujete podávať koktaily s morskými plodmi, ako je sushi alebo ústredné jedlo s rybou, skúste k nim dopriať svieže a ovocné koktaily. Príchuť citrusov alebo exotického ovocia sa bude skvele dopĺňať s morskými plodmi.
 • Koktaily s dezertom – Pre sladký dezert je ideálne podávať koktaily so sladkou príchuťou. Skúste koktaily s čokoládou, vanilkou alebo ovocnými sirupmi, ktoré budú skvele pasovať k dezertom, ako sú torty, zákusky alebo zmrzlina.

Správne párovanie nápojov s jedlom je dôležité pre dokonalý zážitok z chutí a vôní na Silvestra. Vyskúšajte tieto návrhy na párovanie a zaujmite svojich hostí jedinečnými chuťovými kombináciami.

Podobné recepty...

hugo
varené víno
perníkový sirup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close