Karamelové grilážky

242

Karamelové grilážky s oblátkami: Skvelý recept, ktorý vás nadchne

Dajte sa uniesť do sveta sladkých chutí a vyskúšajte tento úžasný recept na karamelové grilážky s oblátkami. Táto kombinácia chutí vás rozhodne poteší a dodá vám energiu na celý deň. Vychutnávajte si plnú sladkosť karamelu, ktorý sa krásne prelína s krehkými oblátkami. Toto jednoduché a chutné pečivo si užijete ako dezert k šálke kávy alebo si ho môžete dopriať aj ako malú pochúťku kedykoľvek.

Na varenie týchto neodolateľných karamelových grilážok budete potrebovať iba pár jednoduchých surovín, ktoré možno nájdete vo svojej kuchyni. Pripraviť tento recept je hračka a všetci si užijú chuť týchto lahôdok.

Takže ak máte chuť sa rozmaznávať sladkými dobrotami, neváhajte! Vyskúšajte tento skvelý recept na karamelové grilážky.

Rada pre dosiahnutie dokonalého karamelu

Pre dosiahnutie dokonalej konzistencie karamelu je dôležité dodržiavať niekoľko tipov. Prvým je použitie kvalitného cukru, ktorý karamelu dodáva bohatú a hlbokú chuť. Dôležité je tiež správne rozpustenie cukru na miernom ohni, aby sa predišlo jeho spáleniu. Pri miešaní karamelu je vhodné použiť drevenú alebo silikónovú špachtľu, aby sa zabránilo prípadnému prichyteniu. 

karamelové grilážky sú ešte chutnejšie, ak pridáte štipku soli. Táto malá prísada zvýrazní sladkosť karamelu a dodá mu špeciálny nádych. Nebojte sa experimentovať s rôznymi druhmi soli, ako napríklad morskou soľou alebo himalájskou soľou, aby ste dosiahli ešte zaujímavejšiu chuťovú kombináciu.

Návrhy na servírovanie a kombinácie karamelových grilážok

Karamelové grilážky s oblátkami sú vynikajúcim dezertom samy osebe, ale môžete ich servírovať aj s rôznymi doplnkami a kombináciami, aby ste získali jedinečné chuťové zážitky. Tu je niekoľko návrhov, ako tieto sušienky servírovať a s čím ich skombinovať:

1. Posypte karamelové grilážky jemne drvenými orechmi, napríklad lieskovými alebo vlašskými orieškami. Tento prídavok dodá sušienkam bohatú textúru a ďalšiu vrstvu chutí.

2. Použite burizony namiesto orechov, alebo jednoducho iný druh orechov. Ja som použila bežné vlašské orechy, ale kľudne použite aj pekanové orechy, alebo lieskové  a pod. 

3. Skombinujte karamelové grilážky s kávou pre skutočný sladko-kávový zážitok. karamelové grilážky sa skvele hodia k rannej šálke kávy.

Uchovávanie a trvanlivosť karamelových grilážok

Karamelové grilážky s oblátkami môžete uchovávať v hermeticky uzavretej nádobe na suchom a tmavom mieste. Pri správnom skladovaní by mali byť grilážky čerstvé a chutné po dobu približne 2 týždnov. 

Varianty a doplnky k základnému receptu karamelových grilážok

Základný recept na karamelové grilážky je skvelým východiskom pre vašu kreativitu. Môžete ho ľahko upraviť a pridať rôzne varianty a doplnky, aby ste dosiahli nové a zaujímavé chute. Tu je niekoľko nápadov, ako môžete experimentovať s týmto receptom:

1. Pridajte do karamelu na kúsok jemne nasekanej tmavej čokolády. Táto pridaná čokoláda prinesie ďalšiu vrstvu sladkosti a hrejivú chuť.

2. Alebo pridajte espresso. Táto prísada pridá sušienkam ľahkú kávovú chuť a výraznú vôňu.

3. Namáčajte grilážky v roztopenej čokoláde a dodajte tak extra chuť.

 

Karamelové grilážky

ČAS Prípravy: 5 minutes
čas varenia: 15 minutes
celkový čas: 20 minutes

Suroviny:

 • 350 g kryštálového cukru
 • 250 g masla
 • 100 g vlašských orechov
 • 397 g kondenzovaného mlieka
 • 150 g tortových oblátok

Postup:

 • Cukor rozpustíme na karamel. Počas rozpúšťania cukor nemiešame.
 • Pridáme kondenzované mlieko a miešame, kým sa masa nespojí.
 • Primiešame na drobno nasekané/rozmixované orechy a nakoniec na kocky nakrájané maslo. Miešame, kým sa maslo nerozpustí a úplne nespojí so zmesou.
 • Zmes nalejeme na oblátku a rovnomerne rozotrieme a prikryjeme ďalšou oblátkou. Opakujeme, kým nemáme 3 vrstvy zmesi a 3 vrstvy oblátok. Táto zmes by mala stačiť na 1 balenie tortových oblátok.
 • Nakoniec zaťažíme niečím ťažkým, napr. knihou a necháme prechladnúť aspoň 2 hodiny.
 • Nakrájame na rovnomerné rezy.
 • Ak chcete, môžete ozdobiť čokoládou.
 • Dobrú chuť!

Poznámky:

 • cukor nemiešajte počas roztápania, urobili by sa vám hrudky, roztopte ho na miernom plameni, aby sa nespálil. Spálený karamel chutí horko a už ho není možné zachrániť
 • oriešky nasekajte na drobno
 • dávajte pozor pri práci s karamelom, je veľmi horúci

Karamelové grilážky s oblátkami sú jednoduchým a chutným receptom, ktorý vás očarí. Sladká chuť karamelu sa krásne spája s chrumkavosťou oblátok, a tak vytvára neodolateľnú kombináciu chutí. Môžete si ich vychutnať samy o sebe alebo ich skombinovať s rôznymi doplnkami a kombináciami, aby ste dosiahli ešte väčší chuťový zážitok. S týmto receptom môžete tiež experimentovať a pridávať rôzne varianty a doplnky, aby ste dosiahli nové a zaujímavé chute. Takže neváhajte a vyskúšajte tento skvelý recept na caramelové sušienky s plátkovými oblátkami. Vaše chuťové poháriky vám budú vďačné.

Podobné recepty...

škoricové koláčiky s karamelovou náplňou
pistáciové rožteky
vianočné škoricové hviezdičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close