Maslový stromček

202

Prekvapte svojich hostí s lahodným a originálnym receptom na maslový stromček

Prekvapte svojich hostí lahodným a originálnym receptom na maslovú dosku. Či už chcete pridať med, javorový sirup, korenie a bylinky alebo dokonca ovocnú pastu, tieto neobvyklé recepty určite zaujmú vašich hostí. S maslom sa dá experimentovať tak, ako si to želáte, a vytvoriť tak vlastný štýl pre vaše jedlá.

Vkladanie rôznych prísad do masla dáva jedlám nový rozmer. Vaši hostia sa budú pýtať, čím ste to maslo obohatili a budú nadšení z nových chutí a vôní. Pridajte niečo neočakávané na svoj stôl a zanechajte trvalý dojem.

Nehľadajte ďaleko – tieto recepty na maslové platne nechajú vaše chute vyladiť na maximálnu úroveň. Pusťte sa do experimentovania a prekvapte svojich hostí s úžasnými a vlastnými variáciami maslových platní. Vaši hostia budú určite prekvapení – a vy budete vedieť, že ste im ponúkli niečo skutočne jedinečné.

maslová doska

Všestrannosť maslových tanierov

Maslové dosky sú výborným spôsobom, ako pridať do vašich jedál nové chute a vône. Táto jednoduchá a všestranná príloha môže byť prispôsobená podľa vašich fantázií a preferencií. Od sladkých po slané, od tradičných po exotické, existuje nespočetné množstvo možností, ako pridať niečo špeciálne na váš stôl.

maslový tanier

Výhody podávania maslových tanierov

Maslové taniere sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú ponúknuť niečo viac ako len bežný kúsok masla. Ich prispôsobiteľnosť umožňuje experimentovať s rôznymi prísadami a vytvoriť jedinečné kombinácie chutí. Môžete ich použiť ako prílohu k pečivu, ako základ pre omáčky alebo dokonca ako súčasť predjedla. Možnosti sú takmer nekonečné.

Kreatívne a jedinečné nápady na recepty na maslové taniere

Podávanie maslových tanierov má mnoho výhod. Okrem toho, že pridávajú chuť a vôňu do jedla, tiež dodávajú estetický efekt. Maslové taniere môžu byť vytvorené v rôznych tvaroch a farbách, čo pridáva vizuálny prvok na váš stôl. Navyše, keď ponúknete hosťom možnosť experimentovať s rôznymi kombináciami maslových platničiek, vytvárate príležitosť na zdieľanie a diskusiu o jedle.

maslový tanier

Sladké recepty na maslové taniere

Ak sa chcete vymaniť z bežných receptov a ponúknuť niečo originálne, tu je niekoľko kreatívnych a jedinečných nápadov na recepty na maslové taniere.

Sladké recepty pre maslové platničky

 • Maslové taniere s medom a javorovým sirupom: Táto kombinácia sladkosti a jemnej kyslosti je vynikajúcou voľbou ako sladká príloha k pečivu alebo palacinkám. Stačí zmiešať maslo s medom a javorovým sirupom a rozotrieť na tanier.
 • Maslové taniere s ovocným džemom: Táto sladká voľba je ideálna pre tých, ktorí majú radi ovocné chute. Stačí rozotrieť maslo na taniere a pridať vrstvu obľúbeného ovocného džemu.
 • Maslové taniere so škoricou a hrozienkami: Táto kombinácia korenistých a sladkých chutí je dokonalým doplnkom k sladkému pečivu. Stačí zmiešať maslo so škoricou a hrozienkami a rozotrieť na tanier alebo drevenú dosku.

Slané recepty pre maslové taniere

 • Maslové taniere s bylinkami: Táto voľba je skvelým spôsobom, ako pridať pikantnú chuť do jedla. Stačí zmiešať maslo s nasekanými bylinkami ako petržlen, bazalka alebo tymián a rozotrieť na tanier alebo drevenú dosku.
 • Maslové platničky s cesnakom a parmezánom: Táto kombinácia je vhodná pre všetkých milovníkov cesnaku a syra. Stačí zmiešať maslo s nasekaným cesnakom a strúhaným parmezánom a rozotrieť na dosky.
 • Maslové taniere s korením: Táto voľba je skvelým spôsobom, ako pridať pikantnú a exotickú chuť do jedla. Stačí zmiešať maslo s korením ako kurkuma, kajenské korenie alebo kardamon a rozotrieť na taniere.
 • Maslové taniere s čiernym kaviárom: Táto luxusná voľba je ideálna pre večierky a formálne príležitosti. Stačí rozotrieť maslo na tanier a ozdobiť vrstvou čierneho kaviáru.
 • Maslové taniere s avokádovým pyré: Táto zdravá a chutná voľba je vhodná pre vegetariánov a milovníkov avokáda. Stačí zmiešať maslo s avokádovým pyré a rozotrieť na tanier.
 • Maslové platničky s kozím syrom a medom: Táto kombinácia slaného syra a sladkého medu je dokonalým doplnkom k jedlám na letných oslavách. Stačí rozotrieť maslo na tanier, pridať vrstvu kozieho syra a pokvapkať medom.
butter board

Tipy a triky, aby ste dosiahli čo najlepší maslový tanier

Pri vytváraní a podávaní maslových tanierov je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť najlepší výsledok.

 • Používajte kvalitné maslo: Kvalitné maslo je základom pre dobrý maslový tanier. Vyberte si maslo s vysokým obsahom tuku a bez pridaných konzervantov.
 • Ochladzujte maslový tanier pred podávaním: Pred podávaním nechajte maslový tanier vychladnúť v chladničke, aby stuhol a získal pevnú štruktúru.
 • Vytvorte atraktívne tvary a farby: Vytvárajte maslové taniere v rôznych tvaroch a farbách, aby vaše jedlá vyzerali atraktívne. Použite výrobné formy alebo experimentujte s vlastnými tvormi.

Inšpirácie na recepty na maslové taniere z celého sveta

Ak hľadáte inšpirácie pre svoje recepty na maslové taniere, môžete sa inšpirovať z rôznych kuchýň z celého sveta:

 1. Talianske maslové taniere s olivovým olejom a bazalkou: Táto talianska verzia maslových tanierov je jednoduchá a chutná. Stačí zmiešať maslo s olivovým olejom a nasekanou bazalkou a rozotrieť na tanier.
 2. Indické maslové taniere s korením: Táto indická verzia maslového taniera je plná exotických chutí. Stačí zmiešať maslo s korením ako kurkuma, koriander a kardamon a rozotrieť na tanier.
 3. Francúzsky maslový tanier s bylinkovým maslom: Táto francúzska verzia maslového taniera je vynikajúcou voľbou ako príloha k pečivu alebo steakom. Stačí zmiešať maslo s nasekanými bylinkami ako tymián, rozmarín a šalvia a rozotrieť na tanier.

Maslový tanier

ČAS Prípravy: 30 minutes
celkový čas: 30 minutes

Suroviny:

 • maslo
 • brusnice
 • rozmarín
 • červené korenie celé
 • pekánové orechy
 • olivový olej
 • toastový chlieb
 • pyramídová soľ

Postup:

 • Maslo nakrájame na kocky a dáme do mixéra a necháme šľahať asi 20 min. Maslo počas šľahania mení farbu zo žltej na bielu. Ak chcete, môžete pridať soľ.
 • Vyšľahané maslo naplníme do vrecúška na zdobenie s väčším otvorom. Na drevenú dosku si maslom urobíme šablóna v tvare trojuholníka. Pomôže vám, aby ste mali pekný stromček.
 • Vrecúškom nastiekame guličky. Začíname spodnou časťou stromčeka smerom hore k vrcholu stromčeka. Urobíme jeden rad a následne zadnou časťou lyžičky maslo rozotrieme smerom k stredu.
 • Postupujeme smerom k vrcholu stromčeka. Nakoniec posypeme rozdrveným červeným korením, pyramídovou soľou. Pridáme rozmarín, sušené brusnice a pekanové oriešky. Nakoniec pridáme trochu kvapiek oleja.
 • Už stačí len opiecť chlieb. Z toastového chleba si vykrojíme hviezdičku a jeden štvorček. Opečieme v rúre vyhriatej na 200°C asi 10 min. Takto upečenú hviezdičku dáme na vrchol stromčeka a štvorček na spodok, aby sme vytvorili tvar koreňa.
 • Teraz je maslový stromček hotový. Môžete ho podávať.

Poznámky:

 • môžete si urobiť aj sladkú verziu tohto maslového stromčeka
 • stromček si môžete pripraviť aj deň dopredu, prikryjete potravinárskou fóliou a vložte do chladničky. Nezabudnite ho však vybrať aspoň 30 min pred podávaním, aby maslo zmäkklo.

Záver: Zlepšite svoj zážitok z jedla pomocou receptov na maslové taniere

Zlepšite svoje jedlá s receptami na maslové taniere. Experimentujte s rôznymi prísadami a vytvorte jedinečné kombinácie chutí. Vaši hostia budú prekvapení a vy budete vedieť, že ste im ponúkli niečo skutočne originálneho. Nebojte sa inovovať a objavovať nové recepty, ktoré vás inšpirujú. Maslové taniere sú skvelým spôsobom, ako pridať chuť a vôňu do jedla a zanechať trvalý dojem na vašich hostí.

Podobné recepty...

tekvicový chlieb
smotanová nátierka s údeným syrom
kurací wrap s avokádom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close