Chai Crème Brûlée

229

Chai Crème Brûlée: Originálny recept, ktorý prekvapí vaše chuťové poháriky

Vitajte vo svete senzačného Chai latte Crème Brûlée. Je to originálna receptúra, ktorá prekvapí vaše chuťové poháriky. Táto jedinečná kombinácia korenistého chai latte a klasického Crème Brûlée je neodolateľným spôsobom, ako okúzliť vaše zmysly.

Pripravené s láskou a starostlivosťou, táto dezertná pochúťka zahrňuje jemnú kávovú chuť s dotykom korenia, ktorá sa dokonale hodí s krémovou štruktúrou Crème Brûlée. 

Nezáleží na tom, či máte radi vyváženú kombináciu sladkosti a korenistosti alebo skôr preferujete silnejšie kávové tóny, Chai latte Crème Brûlée je pre každého milovníka dezertov. S chuťovým zážitkom, ktorý vám rozprúdi fantáziu, bude táto originálna receptúra určite stáť za vyskúšanie.

Pripravte sa na výnimočnú chuťovú cestu s Chai latte Crème Brûlée a odhaľte nový rozmer tohto dezertu. Nechajte sa uniesť touto úžasnou pochúťkou, ktorá prekračuje všetky očakávania.

chai latte creme brulee

Čím je chai latte Crème Brûlée jedinečné?

Chai Latte Crème Brûlée je jedinečný dezert vďaka kombinácii tradičnej francúzskej pochutiny Crème Brûlée a vône a chuti chai latte. Tu je, čím je tento dezert jedinečný:

 1. Aromatický zážitok: Chai latte je často známe svojou bohatou zmesou aromatických korenín, ako sú škorica, kardamón, hrejivé klinčeky a korenistý zázvor. Tieto koreniny dodávajú dezertu hlbokú a exotickú vôňu a chuť, ktorá je odlišná od tradičnej vanilkovej chute Crème Brûlée.

 2. Exotická chuť: Zmes korenín v chai latte prináša dezertu exotickú a zaujímavú chuť, ktorá sa líši od typickej sladkej vanilky v tradičnom Crème Brûlée. Kardamón, škorica a zázvor pridávajú pikantnosť a teplý charakter.

 3. Kombinácia textúr: Chai Latte Crème Brûlée spojuje krémovú a hladkú textúru tradičného Crème Brûlée so štipkou karamelizovanej krusty na vrchole, čo vytvára kontrast textúr a chuťový zážitok.

 4. Osviežujúci dezert: Chai Latte Crème Brûlée je často vnímaný ako osviežujúca alternatíva k tradičnému dezertu, pretože jej koreninová chuť môže mať osviežujúci a stimulujúci účinok.

 5. Unikátny punc: Vďaka kombinácii tradičného receptu na Crème Brûlée a špeciálnych korenín z chai latte získava dezert nezameniteľný charakter a punc, ktorý ho robí jedinečným.

 6. Kreatívna prezentácia: Pri servírovaní sa často zdobí vrchol Chai Latte Crème Brûlée škoricou, štipkou mletej kardamónu alebo inými koreninami, čo dodáva dezertu estetický dojem a zdôrazňuje jeho jedinečnú chuť.

Celkovo je Chai Latte Crème Brûlée skvelým dezertom pre tých, ktorí hľadajú niečo nové, zaujímavé a jedinečné v rámci sveta dezertov. Kombinuje luxusné klasické dezerty s bohatými koreninami, čím vytvára chuťový zážitok, ktorý si môžete vychutnať.

chai creme brulee

Tipy a triky na zdokonalenie chai latte Crème Brûlée

Zdokonalenie Chai Latte Crème Brûlée môže zahrnovať rôzne kreatívne prvky a techniky na zvýraznenie jeho chuťového a vizuálneho zážitku. Tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vynikajúci dezert:

 1. Kvalitné chai latte zložky: Začnite s kvalitnou chai latte zmesou alebo čajom. Čerstvo namleté koreniny a kvalitný čaj prinesú výraznú chuť a arómu.

 2. Dlhšie lúhovanie: Ak používate čajové vrecká, lúhujte ich v mlieku a smotane dlhšie, aby sa získala výraznejšia chuť chai latte. Nezabudnite ich odstrániť, keď ste dosiahli požadovanú chuť.

 3. Použite pravý vanilkový strúčik: Ak máte možnosť, použite pravý vanilkový strúčik namiesto vanilkového extraktu. Otvorte ho a vyškrábnite semienka, ktoré potom pridáte do zmesi.

 4. Škoricové paličky: Ak chcete ešte hlbší škoricový dôraz, môžete pridať do zmesi škoricovú paličku počas lúhovania. Nezabudnite ju pred podávaním odstrániť.

 5. Koreniny: Experimentujte s ďalšími koreninami, ak máte radi zaujímavé kombinácie. Napríklad, môžete pridať malú štipku hrejivých klinčekov alebo mletého muškátového orieška.

 6. Zvýraznite arómu: Ak chcete ešte viac zvýrazniť chuť chai latte, môžete pridať kúsky kandizovaného zázvoru alebo orieškov do zmesi. Toto môže pridať ďalší kontrast textúr.

 7. Exotická ozdoba: Pri servírovaní môžete ozdobiť vrchol dezertu čerstvými malými kúskami hrozna, jahôd alebo inými ovocím, ktoré zdôraznia exotický charakter dezertu.

 8. Karamelizácia súčasti: Okrem cukru na vrchole môžete pokúsiť karamelizovať aj iné súčasti, ako napríklad plátky hrušiek alebo broskyň. Toto môže pridať dodatočnú vrstvu chuti a textúry.

 9. Porcia v malých pohároch: Skúste servírovať Chai Latte Crème Brûlée v malých sklenených pohároch alebo poháričkach na zmrzlinu pre elegantný a moderný vzhľad.

 10. Vlastné experimenty: Nebojte sa experimentovať s rôznymi variáciami a prílohami, aby ste objavili svoju vlastnú verziu tohto dezertu, ktorá vám bude najviac chutiť.

Pamätajte si, že zdokonalenie a prispôsobenie Chai Latte Crème Brûlée podľa svojich chuťových preferencií je súčasťou kulinárskeho umenia, takže sa nebojte byť kreatívni a skúšať nové veci.

chai creme brulee

Nápady na servírovanie a prezentáciu chai latte creme brulee

Prezentácia Chai Latte Crème Brûlée je dôležitou súčasťou celkového gastronomického zážitku. Tu je niekoľko nápadov na servírovanie a prezentáciu tohto dezertu:

 1. Karamelizovaná krusta: Samozrejme, karamelizovaná krusta na vrchole je kľúčovým prvkom tohto dezertu. Pred servírovaním však uistite sa, že krusta je krásne karamelová a chrumkavá. Ideálne by ste ju mali karamelizovať až na samom mieste pred hostiteľmi, aby si mohli vychutnať zvuk a vôňu, ktoré to sprevádza.

 2. Malé sklenené poháre: Chai Latte Crème Brûlée môžete servírovať v malých sklenených pohároch alebo pohárikoch na zmrzlinu. Toto je elegantný spôsob, ako dezert prezentovať, pretože hostia si môžu vychutnať vrstvu karamelovej krusty na vrchole a vidieť všetky vrstvy pod ňou.

 3. Škoricové a kardamónové dekorácie: Použite škoricové tyčinky alebo celé kardamónové strúčiky na ozdobu taniera. To nie len zdôrazní chuť chai latte, ale aj pridá estetický prvok.

 4. Zaujímavé tanieriky: Vyberte si zaujímavé tanieriky alebo poháre na dezert, ktoré budú zodpovedať exotickému charakteru chai latte. Napríklad keramické tanieriky v tradičných indických vzoroch môžu byť vhodné.

 5. Čerstvé bylinky: Na ozdobu môžete použiť čerstvé bylinky, ako je mäta alebo lístky bazalky, ktoré prinesú do prezentácie čerstvosť a farbu.

 6. Čokoládový prímes: Čokoládové hoblinky alebo kúsky čokolády môžu byť ďalšou vrstvou ozdoby na vrchole dezertu.

 7. Drobinky orechov: Posypte dezert drobnými kúskami orechov, ako sú mandľové alebo vlašské orechy, pre textúru a chuťový kontrast.

 8. Prílohy: Dezert môžete podávať s prílohami, ako sú čerstvé jahody, maliny, čerstvé hrozno alebo karamelové krúsky na stranu pre ďalší chuťový rozmer.

 9. Vlastná kreativita: Nebojte sa byť kreatívni a experimentovať s rôznymi spôsobmi prezentácie podľa svojho osobného štýlu a predstavivosti.

Prezentácia je kľúčom k vytvoreniu dojmu a chuťového zážitku z dezertu. Snažte sa, aby bola prezentácia krásna a lákavá, aby si hostia mohli vychutnať nielen chuť, ale aj vizuálny dojem.

Chai Crème Brûlée

ČAS Prípravy: 10 minutes
čas varenia: 35 minutes
celkový čas: 1 hour

Suroviny:

 • 250 ml šľahačkovej smotany
 • 3 PL cukru
 • 2 čl vanilkového cukru
 • 2 čl chai čaju
 • 2 žĺtky
 • vanilkový struk
 • badián
 • klinčeky
 • kardamon
 • vanilková pasta
 • štipka soli
 • cukor na posypanie

Postup:

 • Šľahačkovú smotanu zohrejeme spolu s vanilkovým strukom, korením, čajom, vanilkovým cukrom a štipkou soli. Zohrejeme a necháme postáť asi 15 min.
 • Žĺtky vyšľaháme so zvyšným cukrom, pridáme vanilkovú pastu.
 • Šľahačkovú zmes precedíme a pomaly šľaháme do žĺtkovej zmesi. Dobre vyšľahanú zmes nalejeme do formičiek. Formičky dáme na hlboký plech. Na hlboký plech nalejeme horúcu vodu a pečieme asi 35 min pri 150°C. Necháme vychladnúť. Cez noc necháme odležať v chladničke.
 • Vychladnuté Crème Brûlée posypeme cukrom a cukor skaramelizujeme flambovacou pištolou. Skaramelizujeme ho 2x, aby bola krusta hrubšia.
 • Crème Brûlée ozdobíme jahodami a podávame.
 • Dobrú chuť!
chai latte creme brulee

Podobné recepty...

chai latte torta
marlenka
škoricové koláčiky s karamelovou plnkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu




Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close