Vianočné mandľové stromčeky

344

Vianočné recepty s mandľami: Spravte si vlastné sladké vianočné stromčeky

Vianoce sú obdobím, kedy si ľudia radi prichystávajú rôzne dobrôtky. A ak hľadáte nové a originálne recepty pre tento sviatočný čas, mám pre vás skvelý tip – vytvorte si vlastné sladké vianočné stromčeky s mandľami! Mandle sa dokonalo hodia do vianočných koláčov. Okrem toho, ich tvrdý povrch a tvar stromčeka im dodáva čaro Vianoc. Tieto malé vianočné stromčeky nebudú iba ukážkovou dekoráciou na vašom stole, ale aj chutným dezertom, ktorý poteší všetkých. Poďte si prečítať jednoduchý krok za krokom recept na výrobu tieto lahodné a dekoratívne vianočné mandľové stromčeky. 

Zdobenie mandľových vianočných stromčekov

Vianočné mandľové stromčeky sú nielen chutné, ale aj veľmi pekné na pohľad. Ich dekorácia môže byť veľmi zábavná a kreatívna. Tu je niekoľko tipov, ako ozdobiť tieto vianočné stromčeky:

1. Použite zelenú polevu: Zelená poleva je ideálna na vytvorenie realistického vzhľadu vianočného stromčeka. Použite polevu alebo roztopenú bielu čokoládu s pridaním zelenej potravinárskej farby. Potom môžete túto polevu použiť na označenie jednotlivých vrstiev stromčeka.

2. Pridajte jedlé ozdoby: Vianočné stromčeky s mandľami môžete ďalej zdobiť jedlými ozdobami. Použite  cukríkové hviezdy alebo farebné cukrové perly. Tieto ozdoby môžete ľubovoľne umiestniť na stromček tak, aby vytvorili vianočnú atmosféru.

3. Použite posyp: Posyp je skvelý spôsob, ako pridať na stromčeku textúru a ďalšie chutné vrstvy. Môžete použiť plátky mandlí, kokosové vločky, mleté orechy alebo malé kúsky ovocia. Tieto prísady doplnia chuť mandľového stromčeka a dodajú mu zaujímavý vzhľad.

vianočné mandľové stromčeky

Varianty mandľových vianočných stromčekov

Vianočné stromčeky s mandľami môžete prispôsobiť svojim osobným preferenciám a chuťovým požiadavkám. Tu je niekoľko variantov, ktoré môžete vyskúšať:

1. Čokoládové stromčeky: Namiesto zelenej polevy môžete použiť čokoládu ako obal pre mandľové stromčeky. Použite tmavú, mliečnu alebo bielu čokoládu a potom ju ozdobte farebnými cukríkmi alebo posypom podľa vlastného výberu.

2. Ovocné stromčeky: Ak preferujete ovocné dezerty, môžete pridať k mandľovým stromčekom aj kúsky ovocia. Použite lyofilizované ovocie, napr. malé kúsky jahôd, malín alebo hrozienok na ozdobenie stromčeka. Táto verzia je osviežujúca a zdravá voľba pre vianočné obdobie.

3. Karamelové stromčeky: Pre milovníkov karamelu je tu skvelá variácia mandľových stromčekov s karamelovým obalom. Použite karamelovú polevu, ktorú môžete buď kúpiť alebo si vyrobiť sami. Potom jednoducho obaľte mandľové stromčeky v karamelovej poleve a nechajte ich stuhnúť.

Alternatívy mandľových vianočných stromčekov

Ak nie ste fanúšikom mandlí, nezúfajte! Existujú aj iné možnosti, ako si vytvoriť vianočné sladkosti. Tu je niekoľko alternatív:

1. Makové vianočné stromčeky: Makové semienka sú inou populárnou voľbou pre vianočné dezerty. Môžete si vyrobiť stromčeky podobné mandľovým, ale namiesto mandlí použite mletý mak. Postupujte rovnako ako pri mandľových stromčekoch a vychutnajte si novú chuťovú skúsenosť.

2. Orechové vianočné stromčeky: Orechové jadrá sú bohaté na živiny a chutia skvele. Vytvorte si stromčeky podobné tým s mandľami, ale použite orechy namiesto mandlí. Môžete ich zdobiť rovnako ako mandľové stromčeky a vychutnať si jedinečnú chuť.

3. Kokosové vianočné stromčeky: Pre milovníkov kokosu je tu skvelá alternatíva – kokosové stromčeky. Vytvorte si stromčeky podobné mandľovým, ale použite kokosové vločky alebo mletý kokos. Ozdobte ich podľa vlastného výberu a užite si tropickú náladu aj počas Vianoc.

vianočné mandľové stromčeky

Tipy na výrobu dokonalých mandľových vianočných stromčekov

Pri výrobe mandľových vianočných stromčekov je dobré mať niekoľko tipov v zálohe, aby vám vyšli dokonalé. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť:

1. Použite kvalitné mandľové orechy: Pri výbere mandľových orechov dajte prednosť kvalite. Kvalitné mandľové orechy budú mať lepšiu chuť a budú sa ľahšie spracovávať.

2. Použite vykrajovačky: Ak chcete, aby boli vaše mandľové stromčeky rovnakého tvaru a veľkosti, použite vykrajovačky.

3. Nechajte stromčeky stuhnúť: Po ozdobení stromčekov nechajte ich polevu alebo obal stuhnúť pred servírovaním. Tým sa zabezpečí, že stromčeky budú mať pevnú štruktúru a nebudú sa rozpadávať.

4. Pridajte mandle pred pečením: Ak dávate mandle na stromčeky, tak ich pridajte na cesto ešte pred pečením. Po upečení budú pekné zlatisté.

Vianočné mandľové stromčeky

Ak hľadáte nové a originálne recepty pre tento sviatočný čas, mám pre vás skvelý tip - vytvorte si tieto vianočné mandľové stromčeky!
porcie: 40 ks
ČAS Prípravy: 15 minutes
čas varenia: 30 minutes
celkový čas: 1 hour 15 minutes

Suroviny:

Cesto:

 • 200 g hladkej múky
 • 1 vajce
 • 200 g masla
 • 1 čl prášku do pečiva
 • 1 vanilkový cukor
 • 200 g mletých mandlí
 • 1 čl mandľovej arómy
 • 1 čl vanilkovej pasty
 • 100 g práškového cukru
 • štipka soli

Na krustu:

 • 60 g masla
 • 2 čl medu
 • 30 g cukru
 • 100 g plátkov mandlí

Postup:

 • Maslo vyšľaháme s práškovým cukrom, pridáme vanilkový cukor, arómu a vanilkovú pastu. Premiešame. Pridáme vajce a dobre premiešame.
 • Pridáme preosiatu múku s práškom do pečiva a s mletými mandľami a dobre premiešame.
 • Zabalíme do potravinárskej fólie a necháme asi hodinu odležať.
 • Na pomúčenej ploche vyhnetieme cesto a vyvaľkáme. Vykrajujeme stromčeky.
 • Pripravíme mandľovú krustu. Maslo, cukor a sirup necháme spolu roztopiť a pridáme mandle.
 • Vykrojené stromčeky pomastíme karamelovými mandľami a upečieme na 180°C asi 10min.
 • Dobrú chuť!

Vianočné stromčeky s mandľami sú skvelou voľbou pre vianočné obdobie. Sú chutné, dekoratívne a veľmi jednoduché na prípravu. Použite na ozdobu svojej fantázie a vytvorte si vlastné originálne vianočné stromčeky. Nezabudnite ich správne ozdobiť a nechajte ich stuhnúť pred servírovaním. Teším sa na to, ako vám tieto sladké vianočné stromčeky budú chutiť a ako sa stanú skvelým doplnkom vášho vianočného stola. Veselé Vianoce!

Podobné recepty...

pistáciové rožteky
grilážky
škoricové koláčiky s karamelovou náplňou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close