Rebarborový koláč s posýpkou

190

Originálny rebarborový koláč so posýpkou: Váš nový obľúbený recept

Pripravte sa na jedinečný zážitok! Môj originálny koláč s rebarborou a posýpkou je ideálnou voľbou na sladkú sviatočnú lahôdku. S jedinečnou kombináciou kyslosti rebarbory a sladkej chuťou posýpky je táto torta skutočným lahodným zážitkom pre vaše chute.

Okrem výbornej chuti je tento koláč aj vizuálnym lákadlom. Nech je príležitosť akákoľvek, tento koláč určite pritiahne pozornosť a vyvolá úsmev na tvári každého, kto ho ochutná. Objavte nový obľúbený recept – originálnu koláč s rebarborou a posýpkou. Vaše chuťové poháriky to určite ocenia!

Prečo si vybrať rebarboru ako hlavnú ingredienciu?

Koláč s rebarborou a posýpkou je jedinečnou kombináciou sladkosti a kyslosti. Táto kombinácia vytvára výnimočnú chuťovú explóziu, ktorú si každý užije. Ale prečo sme si vybrali práve rebarboru ako hlavnú zložku tohto koláča?

rebarborový koláč s posýpkou

Výhody použitia čerstvej rebarbory v koláči

Rebarbora je úžasná zelenina, ktorá je skvelou voľbou na prípravu dezertov. Jej kyslosť dokonale kontrastuje s bohatou sladkosťou koláča, čo vytvára zážitok pre chuťové poháriky. Okrem toho má rebarbora aj ďalšie výhody.

Rebarbora obsahuje vitamín C, vitamín K a vlákninu, čo je pre nás veľmi dôležité pre zdravie. Tieto živiny podporujú správne fungovanie nášho tela a posilňujú imunitný systém. Takže nie je to len vynikajúca chuť, ale aj zdravé prínosy, ktoré rebarbora prináša do nášho koláča.

Pridanie posýpky na rebarborový koláč

Pri príprave koláča s rebarborou je veľmi dôležité použiť čerstvú rebarboru. Čerstvá rebarbora obsahuje viac šťavy a jej chuť je oveľa intenzívnejšia. Okrem toho, čerstvá rebarbora dodáva koláču aj krásnu farbu a textúru.

Nech sa rozhodnete použiť rebarboru priamo zo záhrady alebo ju kúpite na trhu, uistite sa, že je čerstvá a pevná. Mäkká rebarbora môže byť príliš vlhká a spôsobiť, že koláč bude mať príliš veľa tekutiny.

Tipy a triky na pečenie dokonalého rebarborového koláča

Posýpky sú skvelým doplnkom k rebarbore v našom koláči. Okrem toho, že dodávajú koláču hravý a farebný vzhľad, tiež pridávajú textúru a ďalšiu vrstvu chuti. Existuje veľa druhov posýpok, ktoré môžete použiť, od tradičných čokoládových posýpok po farebné cukríky či klasickú múčnu  posýpku.

Keď pridávate posýpku do koláča, mali by ste ich rovnomerne rozložiť po celej vrstve rebarbory. Týmto spôsobom zabezpečíte, že každý kúsok koláča bude mať dostatok posýpky. Môžete si tiež vyskúšať rôzne vzory a tvary posýpok, aby ste vytvorili ešte štýlovejší vzhľad.

rebarborový koláč s posýpkou

Varianty a náhrady receptu na rebarborový koláč

Aby váš koláč s rebarborou a posýpkou vyzeral a chutil skvele, je dôležité dodržiavať niekoľko tipov a trikov počas prípravy a pečenia. Tu je niekoľko z nich:

1. Pripravte si všetky suroviny vopred a uistite sa, že máte všetko potrebné na jednom mieste. To vám uľahčí prípravu a zabráni zbytočnému zdržaniu.

2. Keď krájate rebarboru, uistite sa, že ju krájate na rovnaké kúsky. Rovnaké veľkosti rebarbory zabezpečia, že sa bude rovnomerne variť a koláč bude mať konzistentnú chuť.

3. Pri príprave cesta dôkladne zmiešajte všetky ingrediencie. To zabezpečí, že bude mať koláč rovnomernú textúru a bude sa pekne rozplývať v ústach.

4. Pred pridávaním posýpok do koláča ich premiešajte v miske, aby ste sa uistili, že sa rovnomerne rozložia po celej vrstve rebarbory.

5. Pečte koláč na správnej teplote a dodržujte čas, aby ste dosiahli správnu konzistenciu. Príliš dlhé pečenie môže spôsobiť, že koláč bude suchý, zatiaľ čo príliš krátke pečenie môže spôsobiť, že bude surový.

Návrhy na servírovanie a nápady na prezentáciu

Recept na koláč s rebarborou a posýpkou je veľmi flexibilný a môžete ho prispôsobiť svojim preferenciám. Tu je niekoľko variantov a náhrad, ktoré môžete vyskúšať:

1. Namiesto posýpok môžete použiť orechy alebo mandle na vrcholu koláča. Toto pridá koláču ďalšiu textúru a bohatšiu chuť.

2. Ak nemáte čerstvú rebarboru, môžete použiť aj mrazenú. Stačí ju rozmraziť a odkvapkať pred pridávaním do cesta.

3. Ak chcete pridať do koláča ešte viac ovocia, môžete pridať aj iné druhy ovocia spolu s rebarborou. Napríklad jahody alebo hrušky sú skvelou voľbou.

4. Ak ste vegetarián alebo vegán, môžete použiť rastlinné náhrady za vajcia v recepte. 

Rebarborový koláč s posýpkou

porcie: 12 porcií
ČAS Prípravy: 10 minutes
čas varenia: 40 minutes
celkový čas: 1 hour 20 minutes

Suroviny:

 • 350 g hladkej múky
 • 150 g cukru
 • 175 g masla
 • 1 čl vanilkovej pasty
 • 1 čl prášku do pečiva
 • 400 g rebarbory
 • 1 vajce
 • 1 čl škorice
 • 1 PL cukru
 • citrónová kôra

Postup:

 • Múku zmiešame s práškom do pečiva a s cukrom. Pridáme na kocky nakrájané maslo, vajce, vanilkovú pastu a citrónovú kôru. Cesto hnietieme, kým sa nám všetky suroviny nespoja a nevznikne cesto. Cesto zabalíme do potravinovej fólie a necháme asi 30 min v chladničke. Rebarboru umyjeme a nakrájame na kocky. Posypeme asi 1 PL cukru.
 • Formu na koláč vymastíme maslom. Vychladnuté cesto vyberieme. Asi tretinu cesta odložíme na neskôr. Zvyšné cesto rozvaľkáme a dáme do formy. Keď sa Vám cesto roztrhá, vôbec to nevadí, spojte ho zvyšným cestom. Cesto postláčajte do formy a odrežte, čo je navyše. Cesto popicháme vidličkou.
 • Na cesto dáme rebarboru. Pripravíme si posýpku. Cesto, ktoré sme si odložili na neskôr spracujeme na posýpku. Pridáme škoricu a postupne pridávame múku, kým sa nám netvorí posýpka. Koláč posypeme posýpkou a pečieme v rúre vyhriatej na 180°C. Pečieme asi 40 min. Po upečení koláč necháme chvíľku vychladnúť a posypeme práškovým cukrom.
 • Podávame s vanilkovou zmrzlinou a šľahačkou. Dobrú chuť!

Podobné recepty...

rebarborovo-jahodový koláč
jahodové tiramisu s bazalkou
bazová bábovka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close