Francúzske toasty

199

Francúzske toasty: Výnimočný spôsob oživenia tradičných raňajok

Osladzujúce, chrumkavé a ohromne uspokojivé, francúzske toasty sú revolúciou tradičného raňajkového menu. Ich zlatistý povrch a vnútorná náplň, nasiaknutá vajíčkom a korením, robia z tohto jedla skutočnú lahôdku. Príprava francúzskych toastov je rýchla, a tak sú ideálne nielen pre pokojné sobotné raňajky, ale aj pre zhon v pracovnom týždni. Neváhajte a pridajte do svojej kuchyne štipku francúzskej elegancie.

História francúzskych toastov

História francúzskych toastov siaha až do starovekého Ríma, kde boli známe pod názvom „aliter dulcia“. V stredoveku sa stali populárnymi vo Francúzsku, kde získali názov „pain perdu“, čo znamená „stratený chlieb“. Tento názov odráža spôsob prípravy, pri ktorom sa starý chlieb namáča do zmesi vajec a mlieka, aby sa zachránil pred stratením. Francúzske hrianky majú teda bohatú históriu, ktorá sa rozšírila do mnohých kuchýň po celom svete.

french toast

Francúzske toasty z celého sveta

Aj keď môžu byť francúzske hrianky považované za indulgenciu, majú aj svoje zdravotné výhody. Vaječný obsah poskytuje bielkoviny, vitamíny a minerály, zatiaľ čo celozrnný chlieb dodáva vlákninu a nutričnú hodnotu. Pri správnej príprave môžu byť francúzske toasty súčasťou vyváženej stravy a môžu byť obohatené o ovocie, orechy alebo jogurt, čo ešte viac zvyšuje ich výživovú hodnotu.

Zdravotné výhody francúzskych toastov

Aj keď môžu byť francúzske hrianky považované za indulgenciu, majú aj svoje zdravotné výhody. Vaječný obsah poskytuje bielkoviny, vitamíny a minerály, zatiaľ čo celozrnný chlieb dodáva vlákninu a nutričnú hodnotu. Pri správnej príprave môžu byť francúzske hrianky súčasťou vyváženej stravy a môžu byť obohatené o ovocie, orechy alebo jogurt, čo ešte viac zvyšuje ich výživovú hodnotu.

francúzsky toast

Tipy na prípravu dokonalého francúzskeho toastu

Aby ste dosiahli dokonalé francúzske hrianky, je dôležité dodržať niekoľko kľúčových tipov. Použite čerstvý, ale nie príliš čerstvý chlieb, aby sa mohol dobre namočiť, ale nezmenil sa na kašu. Namočte chlieb do vajec a mlieka/smotany na dostatočne dlhú dobu, ale nie príliš dlho, aby sa nezmenil na príliš mäkký. Práca s teplou panvicou a správne množstvo masla alebo oleja môžu tiež ovplyvniť výslednú chuť a textúru.

Prílohy k francúzskym toastom

Francúzske toasty sa skvele hodia s rôznymi prílohami a doplnkami, ktoré môžu ešte viac zvýrazniť ich chuť a výživovú hodnotu. Čerstvé ovocie, javorový sirup, šľahačka, kyslá smotana, čerstvé bylinky alebo dokonca kyslá kapusta môžu byť skvelými doplnkami k tomuto jedlu. Ich kontrastné chutné profily môžu vytvoriť dokonalú harmóniu so štipkou korenín v samotných hriankach.

arme ritter

Vegánske a bezlepkové toasty

Aj tí, ktorí dodržiavajú vegánsku stravu alebo trpia celiakiou, môžu vychutnávať chuť francúzskych toastov. Na výrobu vegánskych toastov môžete použiť rastlinné mlieko a vaječnú náhradu, zatiaľ čo bezlepkové hrianky môžete pripraviť s bezlepkovým chlebom. S rôznymi alternatívami môžu aj títo ľudia zažiť radosť z chrumkavých a lahodných francúzskych toastov.

Francúzske toasty

ČAS Prípravy: 10 minutes
čas varenia: 10 minutes
celkový čas: 20 minutes

Suroviny:

  • 3-4 croissanty
  • 200 ml šľahačkovej smotany alebo mlieka
  • 2 vajcia
  • 1 PL škorice
  • 1 čl vanilkovej pasty
  • lesné ovocie
  • javorový sirup

Postup:

  • Šľahačkovú smotanu zmiešame s vajíčkami, pridáme škoricu a vanilkovú pastu.
  • V panvici roztopíme trochu masla. Croissanty nakrájame na kolieska a namáčame do šľahačkovej zmesi.
  • Opečieme v panvici z oboch strán. Poukladáme na tanier, posypeme čerstvým ovocím a polejeme javorovým sirupom a podávame. Dobrú chuť!

Podobné recepty...

nadýchané lievance s jahodami
jesenná ovsená kaša
bircher müsli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie receptu
Close
Uvarila a napísala s láskou Zuzi © Všetky práva vyhradené.
Close